Besnijdenis of niet
Mijn voorhuid is erg lang en mijn frenulum/toompje is wat te kort. Hierdoor gaat in erectie mijn voorhuid maar tot bij de rand van mijn eikel als ik hem terug trek.
Tijdens seks bedenkt mijn voorhuid vaak half mijn eikel, tenzij ik deze met één hand naar achteren houd.
Daarom is de optie voor een besnijdenis wel eens in me op gekomen. Ik ben alleen bezorgd dat ik veel gevoel zou verliezen, hier is veel tegenstrijdige informatie over te vinden. Mijn bedoeling is uiteraard dat ik upgrade met een besnijdenis en niet downgrade op vlak van seksueel plezier. Als mooie bijkomstigheid vind ik ook wel dat besneden er sexy uitziet.
Is er iemand op latere leeftijd besneden die kan vergelijken hoe je gevoel veranderd?
Thx!
13 Reacties
-
J22. Een kleine insnede is juist een veel snellere en minder pijnlijke behandeling dan een besnijdenis, die weken moet genezen. En dat het hygiënischer is, is ook onzin. Wassen is hygiënisch. Je pik droogdeppen na het plassen is hygiënisch. Het maakt echt niks uit of je besneden bent of niet. En dat mensen die er zelf voor kiezen er blij mee zijn, lijkt me logisch. Het meest kwalijke is dat mensen er niet zelf voor kiezen. Ofwel omdat hun ouders er voor kiezen hen op jonge leeftijd te verminken, ofwel omdat ze denken dat het de enige manier is om van klachten af te komen.
17 jaar2 maanden geleden -
Een stuk hygiënischer is nogal overdreven. Zo kan plas juist eerder tegen een onderbroek aan omdat er geen voorhuid zit en als jij je elke ochtend en of avond wast of voordat je seks hebt is er geen enkel verschil in hygiëne.
20 jaar2 maanden geleden -
Besnijden is misschien vaak niet nodig, maar het is vaak wel de snelste en eenvoudigste manier om te behandelen. In plaats van lang gesukkel en een reeks aan doktersbezoeken.
Jongens die op latere leeftijd besneden zijn, en hier zelf voor gekozen hebben zijn dan ook bijna altijd blij met hun keuze.
Bovendien kan je niet ontkennen dat het een stuk hygiënischer is, ook al was je je elke dag, doorheen de dag accumuleert er viezigheid onder dat gaat stinken.22 jaar2 maanden geleden -
J23, heel mooi gezegd
18 jaar2 maanden geleden -
Besneden zijn als gelovige is als het ware een permanente lidmaatschapskaart. Iedere keer als je moet plassen wordt je er weer aan herinnerd. In de oorlog lieten de Duitsers mannen hun broek uit doen. Was je besneden dan ging je op transport.
In Amerika en sommige andere landen wordt of werd een baby min of meer routinematig besneden. Uit hygienische overwegingen is de motivatie. Wat zeker in de VS meespeelt is dat masturberen dan lastiger wordt.
Hier lees je over nonut november en is er iemand die overal post dat masturberen zo ongezond is. Al dat soort onzin komt overgewaaid uit Amerikaanse conservatief religieuze kringen.
Volgens hen is God tegen masturberen en homoseksualiteit, hoewel Jezus daar nooit wat over gezegd heeft en wie kan dat nu beter weten?
Als je zelf besneden bent, om wat voor reden dan ook, dan wil je niet graag de enige zijn dus als iemand hier over zijn nauwe voorhuid begint dan komen er gelijk jongens die zelf besneden zijn roepen dat het zo fijn is om besneden te zijn. Soms is het inderdaad nodig, maar vaak ook niet. Feit is wel dat de gevoeligheid afneemt en masturberen zonder hulpmiddelen (glijmiddelen) lastiger wordt. (Wat dus ook mede de bedoeling was).
Het advies wat je van de dokter krijgt als er problemen zijn hangt misschien ook wel af van hoe die arts er zelf over denkt. Radicaal, voorhuid weg, probleem weg, of, andere voorzichtigere dokter, laten we eerst even kijken of het echt nodig is. In de VS is het routinematig besnijden van babies ook niet meer vanzelfsprekend. Sommige ouders verbieden de artsen het te doen.
Als je dus zelf met een problematische voorhuid zit, informeer je goed over de gevolgen van een behandeling en vraag naar alternatieven. Voorhuid weg is voor goed weg.
Bij onderhandelingen beginnen de Fransen altijd met 'nee' te zeggen. Nee kan altijd nog ja worden maar ja kan nooit meer nee worden. Dat geldt ook voor besnijden.23 jaar2 maanden geleden -
Zijn we nu op het duizendste topic over besnijdenissen aanbeland? En iedere keer weer dezelfde vragen. En iedere keer weer dezelfde antwoorden. Een paar mensen vinden besneden piemels mooi, de meeste knappen er op af. En is het medisch noodzakelijk? Zelden, daar is de wetenschap het nu wel over eens. Er zijn hier al meermaals onderzoeken over gedeeld op dit forum. Een te krappe voorhuid kan met een klein sneetje vaak al opgelost worden. Een voorhuid heb je niet voor niets. Dat maakt het wat mij betreft ook zo vreemd dat gelovigen zoals joden en islamieten (ja, die hebben blijkbaar toch vanalles gemeen met elkaar, en maar oorlog voeren, zotten). Hun god heeft ze zelf hun voorhuid gegeven, waarom zou je dan tegen de wil van god in gaan en hem weghalen? Ik snap daar (als niet gelovige) echt niks van.
19 jaar2 maanden geleden -
Ik ben 2 jaar geleden besneden ik zag erg op tegen de operatie maar achteraf viel het best wel mee. Het herstel duurt helaas wel even. Maar ben er nu super blij mee. Ik had een best lange voorhuid stijf had ik nog een klein slurfje en had vaak last van sneetjes en schuurtjes in mijn voorhuid. Verschillende zalfjes geprobeerd maar werkte dus het advies gekregen om me te laten besnijden.
22 jaar2 maanden geleden -
j21 Nee hoor, is niet storend. Dat je je eikel bloot is, voel je alleen de eerste paar maanden. Daarna ben je er aan gewend en voelt het "normaal", zoals bijv. je vingertoppen. Die zijn op zich ook gevoelig, maar niet gevoelig op een hinderlijke manier. Dat "bewust zijn van je eikel" duurt dus niet zo heel lang.
17 jaar2 maanden geleden -
Mijn vriend heeft een zo lange voorhuid dat die zijn eikel nog compleet bedekt bij een volle erectie. Zijn toompje was ook te krap, deed zeer als ie zijn voorhuid ver omlaag stroopte, wat verder soepel ging. Dus, heeft hij zijn toompje laten insnijden, heeft nu een lange hechting waar zijn toompje zat. Hij kan zich nu prima aftrekken, en als ik zijn voorhuid nu echt helemaal omlaag trek komt zijn eikel prachtig in beeld. Dus, waarom niet je alleen aan je toompje laten helpen?
22 jaar2 maanden geleden -
Ik ben dan wel ruim voor m'n puberteit besneden, maar mis (belave m'n voorhuid) geloof ik niets van de fun. Als je twijfelt, zoek een goede kliniek en stel daar je vragen. Ik kan het je zeker aanraden.
17 jaar2 maanden geleden -
Is het soms niet storend dat je je eikel altijd bloot is?
Wanneer ik mijn voorhuid naar achteren hou ben ik me altijd heel bewust van mijn eikel…21 jaar2 maanden geleden -
Ja ik heb dat gedaan en je hoeft je geen zorgen te maken hoor, het gevoel gaat er niet op achteruit en de seks is veel makkelijker en leuker hierdoor. Ik raad het je zeker aan.
22 jaar2 maanden geleden -
Bij mij is het gevoel niet minder geworden en ik had ook wat problemen die hierdoor gelukkig zijn opgelost
20 jaar2 maanden geleden
Plaats een reactie
-
Jouw jongenslichaam verandert in de puberteit.
Lees hier meer over de verandering van je lichaam aan de binnen-en buitenkant tijdens de puberteit.
Ga naar sense.info over Jouw jongenslichaam verandert in de puberteit. -
Alles is bespreekbaar bij Alles oké.
Wil je even praten met iemand, het maakt niet uit waarover. Studie, vriendschap, liefde, geloof of je situatie thuis. Bel of chat met Alles oké.
Ga naar allesoke.nl over Alles is bespreekbaar bij Alles oké. -
Seksquiz voor jongens
Wat weet jij over seks? En weet je wat een meisje fijn vindt? Doe de quiz met 9 vragen over seks.
Ga naar sense.info over Seksquiz voor jongens
Anoniem en gratis hulp of advies?
Jongerenwebsite JouwGGD.nl
Op JouwGGD.nl vind je betrouwbare informatie over gezondheid, relaties, lichaam, seks, gevoel, alcohol roken drugs en media. De informatie is gecheckt door (medische) professionals.
Lees meer over Jongerenwebsite JouwGGD.nlBekijk ook
Online zelfhulptraining - Wie ben ik?
Weet jij wie je bent? In deze online training leer je hoe jij denkt, doet en voelt. Wat is jouw identiteit?
Ben jij digitaal in balans?
Scrollen, liken, appen, swipen, gamen en bingen: (online) media lijken onlosmakelijk verbonden met je offline leven. Heb jij het allemaal onder controle? Doe de zelftest
Vriendschap
Wil je graag andere jongeren ontmoeten, maar vind je dat lastig? Geef je leven een sociale boost, kijk eens op join-us.nu!